Барселона се измъчи, но победи Селта след драматичен обрат

Каталунците се наложиха с 3:2 в мач от петия кръг на испанската Ла Лига

Барселона - Селта
21:52, 23.09.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Барселона постигна много драматична победа с 3:2 в домакинството си срещу Селта Виго в двубой от петия кръг на испанската Ла Лига. Шампионите изоставаха с 0:2 в самия край на второто полувреме, но успяха да направят паметен обрат, който им осигури 16 точки на върха във временното класиране.

Галисийците взеха преднина в резултата чрез Йорген Ларсен, който беше точен след 19 минути игра на олимпийския стадион. Последваха пропуски за Барса, а в 76-ата минута Анастасиос Довикас също се разписа във вратата на "синьо-червените" след бърза контра.

В следващите минути домакините натиснаха своя съперник и показаха по-сериозна концентрация пред гола.

Роберт Левандовски показа световната си класа и върна един гол в 81-ата минута след подаване на Жоао Феликс. Полският нападател изравни само пет минути след това, като този път асистенцията беше на Жоао Кансело.

Минута преди края на редовното време Гави центрира за Кансело, който отблизо реализира победния гол за Барселона за радост на 45 хиляди запалянковци.

Селта остана на 17-та позиция в класирането до момента.

По-късно днес е срещата между Алмерия и Валенсия. В неделя Реал Мадрид, който има пълен актив от 15 точки, гостува на градския си съперник Атлетико Мадрид.