Барселона се подготви за "Ел Класико" с успех над Шахтьор Донецк в Шампионска лига

Феран Торес и Фермин Лопес се разписаха за победителите

21:41, 25.10.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Барселона Феран Торес

Барселона победи Шахтьор Донецк с 2:1 в мач от 3-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

Доминацията на каталунците на Олимпийския стадион в Барселона бе очевидна в хода на първото полувреме. Дмитро Ризник спаси удари на Фермин Лопес и Жоао Кансело, преди испанецът да стреля в лявата греда. При добавката Феран Торес изпрати топката в противниковата врата с плътен шут. Първоначално попадението бе отменено, но след намесата на ВАР голът бе зачетен.

Само 7 минути по-късно възпитаниците на Шави Ернандес удвоиха аванса си. Фермин Лопес отправи мощен удар извън наказателното поле за 2:0.

След почивката домакините търсеха ново попадение, с което да подпечатат успеха си. Стражът на гостите отрази изстрел на Жоао Феликс, а гол на Феран Торес не бе зачетен поради засада.

Играчите на Марино Пушич стигнаха до почетен гол в 62-ата минута. Иракли Азаров изведе Георгий Судаков в наказателното поле сам срещу Марк-Андре тер Щеген. Украинецът отправи рязък удар, за да оформи крайния резултат.

До края на сблъсъка "червено-сините" имаха редица възможности да стигнат до по-изразителна победа, но Фермин Лопес нацели дясната греда, преди ново попадение на Феран Торес да бъде отменено.

Барселона заема лидерската позиция в класирането на група "Н" с пълен актив от 9 точки. Шахтьор Донецк е 3-и с 3 пункта.