Барселона се спъна в предпоследния в Ла Лига и вече е на 10 точки от лидера Реал Мадрид

Каталунците завършиха наравно 3:3 с Гранада

Френки де Йонг
Снимка: Facebook: FC Barcelona
00:17, 12.02.2024

Барселона завърши наравно 3:3 с Гранада в двубой от 24-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на "Естадио Олимпико".

Изгряващата звезда Ламин Ямал в 14-ата минута след асистенция на Жоао Кансело. Гостите изравниха чрез Рикард Санчес в 43-ата. Факундо Пелистри направи обрата пълен, вкарвайки в 60-ата минута.

Радостта на гостите не трая много, защото в 63-ата минута Роберт Левандовски изравни за каталунците. Игнаси Микел обаче изведе Гранада отново напред в резултата три минути по-късно. Нов гол на Ямал, този път в 81-ата минута, спаси Барса от поражение в срещата.

Така Барселона събра актив от 51 точки и се намира на трета позиция. Каталунците вече са на 5 от втория Жирона и на 10 от първенеца Реал Мадрид. Гранада е на предпоследното 19-о място с 13 точки.