Барселона стана шампион на Испания за 25-и път (ВИДЕО)

16:19, 30.04.2018
Чете се за: 00:47 мин.
барселона стана шампион испания път видео

Барселона стана шампион на Испания за 25-и път в своята история. В двубой от 35-ия кръг каталунците победиха с 4:2 като гости състава на Депортиво (Ла Коруня), а с три гола се отличи звездата Лионел Меси.

Барса поведе в резултата още в седмата минута чрез Филипе Коутиньо. Той се разписа след пас на Усман Дембеле и удар от около 20 метра.

В 38-ата минута Лионел Меси удвои аванса за гостите на стадион "Риасор" с шут от въздуха.

Домакините се върнаха в двубоя само две минути след това чрез Лукас Перес.

В 64-ата минута Депортиво изненадващо изравни с попадение на Емре Колак, който беше точен след пас на Селсо Борхес.

Това не попречи на гостите да потърсят нови попадения във вратата, пазена от Рубен Мартинес. В 82-ата минута Меси реализира второто си попадение във вратата на отбора от Ла Коруня след асистенция на Луис Суарес.

Само три минути след това аржентиският национал оформи своя хеттрик и крайното 4:2 в полза на Барселона.

Титлата в Испания е седма през последните десет години в полза на "синьо-червените". Те имат актив от 86 точки на първото място в Примера дивсион. Ла Коруня се намира в зоната на изпадащите със само 28 спечелени точки три кръга преди края на сезона.

17:43, 01.05.2024
ЦСКА: Не са водени преговори с Димитър Бербатов, Любослав Пенев, Лъчезар Танев и други
14:47, 01.05.2024
Пълен стадион на полуфинала-реванш между Ботев Пд и ЦСКА в турнира за Купата на България
12:59, 01.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Титла, титла и пак титла
12:49, 01.05.2024
Чете се за: 04:25 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
12:39, 01.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Байерн Мюнхен дари 500 хиляди евро за фондацията на името на Франц Бекенбауер
12:37, 01.05.2024
Селекционерът на Белгия обяви, че няма да разчита на вратаря Тибо Куртоа за Евро 2024
11:52, 01.05.2024