Барселона стигна само до равенство в гостуването на Валенсия

Каталунците заемат 3-ата позиция в класирането

08:30, 17.12.2023
Валенсия Барселона Роберт Левандовски Муктар Диакаби

Двубоят между Валенсия и Барселона от 17-ия кръг на Ла Лига завърши при резултат 1:1. Жоао Феликс даде аванс на каталунците, преди Уго Гиямон да изравни.

В хода на първото полувреме на стадион "Местая" във Валенсия и двата отбора имаха добри възможности да се разпишат. Иняки Пеня изби в корнер шут по земя на Роман Яремчук след само 74 секунди игра, а Гиорги Мамардашвили на два пъти спря изстрели на Роберт Левандовски.

След почивката Жоао Феликс засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване на Рафиня за 1:0.

"Прилепите" отговориха с красив гол в 71-ата минута. Уго Гиямон стреля от границата на наказателното поле в далечния горен ъгъл, за да заслужи точка за домакините.

В оставащите минути Рафиня и резервата Феран Торес обстрелваха противниковата врата, но Гиорги Мамардашвили бе непоколебим и се справи с ударите им.

Барселона заема 3-ата позиция в класирането с актив от 35 точки. Валенсия се намира на 10-ото място в подреждането с 20 пункта.