Барселона вкара седем гола при разгромния успех над Валядолид

Рафиня имаше основна заслужа за победата с хеттрик и две асистенции.

20:19, 31.08.2024
Барселона Жул Кунде

Барселона победи Валядолид със 7:0 в мач от 4-ия кръг на Ла Лига. Рафиня имаше основна заслужа за победата с хеттрик и две асистенции.

След 10 минути игра лятното попълнение на каталунци Дани Олмо загатна за намеренията на отбора в срещата. Полузащитникът стреля в дясната греда, а след това негов гол бе отменен заради засада.

Рафиня откри резултата в 20-ата минута, а само 4 минути по-късно Роберт Левандовски удвои преднината на домакините на стадион "Камп Ноу".

В края на първото полувреме Дани Олмо за опреден път нямаше късмет, след като нов негов изстрел срещна гредата.

В продължението на първото полувреме Жул Кунде направи преднината класическа.

След почивката възпитаниците на Ханзи Флик продължиха да бележат. Роберт Левандовски можеше да направи победата още по-изразителна, но също шутира в гредата.

Рафиня вкара втория си гол в 64-та минута след асистенция на Левандовски, а само осем по-късно бразилецът оформи хеттрика с ново завършващо подаване на Ямал.

Дани Олмо все пак успя да запише името си сред голмайсторите и се разписа за втори път след трансфера си от Лайпциг в 82-та минута, а Феран Торес довърши гостите три по-късно.

Това бе най-изразителната победа на Барселона от шест години насам, като в този мач каталунците записаха и първата си чиста мрежа за сезона.

Барселона оглавява класирането с пълен актив от 12 точки. Валядолид заема 12-ата позиция в подреждането с 4 пункта.

Еуфория за Ед Шийрън: Най-запалените фенове чакаха пред стадиона от сутринта