Барселона записа минимална победа над Атлетик Билбао с дебютен гол на 17-годишен юноша

Марк Гиу откри головата си сметка за клуба

23:55, 22.10.2023
Барселона

Барселона победи Атлетик Билбао с минималното 1:0 в мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Марк Гиу откри головата си сметка за клуба.

През първото полувреме на Олимпийския стадион в Барселона Жоао Феликс бе близо да открие резултата, но стреля в напречната греда.

За гостите братята Нико и Инаки Уилямс бяха най-активни в преден план, но Марк-Андре тер Щеген отрази ударите им.

След почивката каталунците атакуваха агресивно, като постоянството им се отплати в 80-ата минута. Резервата Марк Гиу откри головата си сметка за шампиона на Испания броени секунди, след като се появи в игра.

Барселона заема 3-ата позиция в класирането с актив от 24 точки, с една по-малко от лидера Реал Мадрид и Жирона. Атлетико Билбао остава на 6-ото място в подреждането със 17 пункта.