Баскетболните национали до 18 г. постигнаха първа победа на европейското първенство

Български национален отбор по баскетбол за юноши до 18 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
22:40, 21.07.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Националният отбор по баскетбол на България за юноши до 18-годишна възраст стартира с победа участието си на европейското първенство в Португалия. Тимът победи, макар и не много лесно, Швейцария с 85:77.

Българите стартираха тежко двубоя и позволиха на съперника да води в резултата през цялата първа четвърт. До почивката обаче избраниците на Асен Николов се съвзеха, а в третата четвърт нанесоха своя удар със силна серия. Финалният щурм на швейцарците не бе достатъчен за обрат.

Александър Гавалюгов бе близо до трипъл-дабъл в мача. Гардът завърши със 17 точки, 9 борби и 8 асистенции. Капитанът Момчил Кадиев пък бе най-полезен за нашите също със 17 точки и по 7 борби и асистенции. Добър мач изиграха и Иво Корестилов и Максим Бочев, които вкараха по 14 точки.

В събота, 22 юли, в 22:30 часа, тимът излиза срещу Белгия.