Баскетболните национали до 18 г. загубиха последната си контрола преди еврошампионата

Баскетболистите на Стойо Чолаков отстъпиха на Турция

Даниел Хинков Български национален отбор по баскетбол до 18 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
22:26, 20.07.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 г. загуби и втората контрола срещу Турция в Одрин. Националите ни отстъпиха на своя съперник с 86:89, но отново показаха много сърцата игра и оказаха сериозна съпротива на състезаващия се в елита на тази възраст отбор на домакините.

Българите започнаха по-добре срещата и взеха крехък аванс в началните минути, но след първата четвърт съперникът обърна за 25:23. Въпреки че нашите си върнаха водачеството в началото на втория период, 15 безответни точки за домакините ги откъснаха напред с двуцифрен аванс на почивката – 48:38.

След паузата на свой ред баскетболистите на Стойо Чолаков направиха силна серия и заличиха голяма част от пасива си, но преди заключителната четвърт Турция увеличи за 76:68. В оставащото време България отново скъси дистанцията, като малко не стигна и да спечели.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за тима ни с 28 точки (7 тройки). Даниел Хинков има 14 точки, 12 добави Теодор Трифонов.

Контролата бе последна за тима преди европейското първенство в Дивизия B, което ще се проведе в периода 26 юли – 4 август в Скопие, Северна Македония.

Нов успех за България на европейското първенство по баскетбол до 20 г.
Ива Пранджева: Удоволствието да си отгледаш едно цвете от малко семенце и да видиш как разцъфва