Баскетболните национали до 20 г. победиха Австрия в Ботевград

Български национален отбор по баскетбол за мъже до 20 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
08:05, 22.06.2023
Чете се за: 01:10 мин.

Националният отбор по баскетбол за младежи до 20-годишна възраст победи Австрия със 75:64 в контролна среща в зала „Арена Ботевград“.

Гостите започнаха по-добре мача и след десет минути игра поведоха с 21:12, но на почивката баскетболистите на Васил Христов намалиха за 33:36.

След паузата играта продължи много равностойно, като преди решителната четвърт Австрия бе напред с 54:50. Българите обаче отвърнаха със серия от 14:3 и спечелиха.

„Изиграхме по-добро второ полувреме. Направихме силна последна част, която спечелихме с 25:10 и спечелихме“, коментира след мача селекционерът на тима ни Васил Христов.

В четвъртък и петък тимът ни ще изиграе две контроли срещу Грузия.

Петков: ГЕРБ-СДС използва плаващо мнозинство с ДПС и "Възраждане", това е огромен проблем
Започва изграждането на нов парк в столичния квартал "Иван Вазов"