Баскетболните национали до 20 г. загубиха последния си мач в групата

Баскетболистите на Васил Христов отстъпиха на Румъния

Български национален отбор по баскетбол за мъже до 20 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
20:15, 17.07.2024

Националният отбор на България за младежи до 20 години завърши със загуба група "D" на европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Питещ. В последния си мач от нея тимът ни допусна обрат срещу Румъния с 81:91.

След тази среща баскетболистите на Васил Христов остават на четвърто място в групата си с баланс 1-3 и ще играят за разпределение на 9/16 позиция на шампионата.

Българите вкараха 6 тройки само през първата част, след която поведоха с 26:20 след много силен старт на Кръстомир Михов и Илиян Пищиков. Разликата скочи до 13 през втория период, но на почивката Румъния намали за 43:49.

Подемът в играта на съперника продължи и след паузата, и след като в средата на третата част се стигна до пълен обрат, преди заключителната четвърт нашите вече изоставаха с 66:73. До края домакините контролираха мача и не изпуснаха водачеството си до последно.

Илиян Пищиков завърши с 25 точки за България, 16 има Кръстомир Михов, а 15 добави Максим Бочев.