Баскетболните национали до 20 години с трети пореден успех на европейското първенство Дивизия "Б" в Скопие

Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ , Източник: БФ Баскетбол
19:20, 09.07.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Българският национален отбор по баскетбол за младежи до 20 години записа третата си поредна победа на европейското първенство в Дивизия "Б" в Скопие, след като надигра състава на Словакия с 94:75.

Победата остави момчетата на Васил Христов на първото място в група "А" като единствения непобеден тим в този поток.

Днес българите изковаха успеха с по-силна средна част на мача. Особено във втората четвърт Доминацията на нашите момчета пролича особено във втората четвърт, която бе спечелена от "лъвчетата" с 32:17, за да се оттеглят те на почивката с преднина от 54:40.

Капитанът Георги Герганов стана най-резултатен за победата с 18 точки, 16 добави Кръстомир Михов, а 11 – Михаил Комбаков. Виктор Гергов се включи с 5 точки, 10 борби и 4 асистенции, а с 8 точки и 8 борби приключи Христо Бъчков.

Утре, на шампионата в Северна Македония е почивен ден на първенството, а във вторник (11 юли) България се изправя срещу домакините, които до момента имат загуба от Чехия и успех срещу Словакия.

Заспиване на шофьора е основна версия за жестоката катастрофа, в която загинаха 5 души
Николай Денков: Има някакви различия между МС и Президентството