Баскетболните националки Борислава Христова и Гергана Иванова записаха победи с клубните си отбори в Румъния и Турция

Борислава Христова играе за Сепси, докато Гергана Иванова носи екипа на Измит

борислава христова резултатна сепси класирането тима четвъртфиналите купата румъния
21:59, 13.01.2024

Националката Борислава Христова и отборът на Сепси победиха като гост Търговище със 70:61 (13:21, 22:9, 18:9, 17:22) в среща от деветия кръг на женското баскетболно първенство на Румъния. Тимът е лидер в класирането с пълен актив от 16 точки и мач по-малко, след като продължава без поражение от началото на сезона.

Българката получи почивка и съответно по-малко игрово време. Тя влезе като резерва и за 7:22 минути записа 4 точки и 1 отнета топка.

Следващият мач на Сепси е на 21 януари като домакин на Клуж-Напока.

Българската националка Гергана Иванова отбеляза 15 точки при победата на Измит като гост на Емлат Конут с 91:70 (26:19, 16:18, 19:17, 30:16) в мач от 20-ия кръг на женското баскетболно първенство на Турция.

Иванова добави към статистиката си 5 борби, 4 асистенции и 1 отнета топка за близо 31 минути на паркета.

От нейните съотборнички Халия Хилсмън записа "дабъл-дабъл" - 36 точки и 15 борби.

Измит има актив от 12 победи и 7 загуби, заемайки трето място в класирането. На 20 януари Иванова и съотборничките й ще приемат Хатай.

Белослава Кръстева е с най-предна позиция от българките след първия ден на европейското първенство по ускорен шахмат