Баскетболните националки до 20 г. започнаха еврошампионата със загуба

български национален отбор по баскетбол за жени до 20-годишна възраст
Снимка: Българска федерация по баскетбол
20:06, 06.07.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Националният отбор на България за жени до 20 години започна със загуба участието си на европейското първенство в Дивизия B, на което София е домакин. На старта на шампионата баскетболистките на Преслав Пешев отстъпиха на Украйна с 47:73.

Вторият двубой на България в групата е на 7 юли (неделя) от 18:00 часа срещу Австрия, отново в зала „Триадица“.

Украйна започна по-добре мача, възползвайки се от повечето пропуски на нашите момичета и след десет минути игра водеше с 16:9. През втория период разликата достигна и 14 точки, а въпреки че за кратко българките скъсиха на 9, на почивката тя отново бе двуцифрена – 34:21.

Гостите поддържаха комфортен аванс и преди последната част се оттеглиха при 54:35, като до края нямаха проблем да спечелят убедително.

Виктория Иванова бе най-резултатна за България с 13 точки, Яна Карамфилова добави 10.