Белгия се справи с Дания в директния спор за първото място

10:32, 19.11.2020
Чете се за: 00:47 мин.
белгия справи дания директния спор първото

Белгия си осигури място във финалната четворка на Лигата на нациите след домакинския си успех с 4:2 срещу Дания.

"Червените дяволи" събраха актив от 15 точки, с което си подпечатаха първата позиция в групата, докато скандинавците останаха втори с пет пункта по-малко.

Юри Тилеманс откри резултата още в третата минута, но Йонас Винд възстанови равенството в 17-та.

В началото на второто полувреме на сцената излезе нападателя на Интер, Ромелу Лукаку. Той първо върна аванса на белгийците в 56-та минута след асистенция на Кевин Де Бройне, а малко след това оползотвори подаване и на Торган Азар, за да направи резултата 3:1.

Белгийците си върнаха аванса в 56-ата минута чрез нападателя Ромелу Лукаку, който беше точен след асистенция на Кевин де Бройне.

Автогол на Насер Шадли малко преди края на редовното време, върна надеждите на "червения динамит" да измъкне нещо повече от това си гостуване.

Още в следващата атака обаче Кевин Де Бройне донесе гола на успокоението за "червените дяволи", подпечатвайки трите точки и визата за финалите в Лигата на Нациите.

В другия двубой от групата Англия се наложи с категоричното 4:0 у дома над аутсайдера Исландия след попадения на Деклан Райс и Мейсън Маунт преди почивката, а в 80-та и 84-та минута на два пъти точен бе Фил Фодън, за да оформи успеха за "Трите лъва".

Англия остава на втора позиция в класирането, докато исландците отпадат във втора дивизия на турнира.ак

Италия взе своето в Сараево и ще играе в голямата четворка на "Лигата на Нациите"
Фандъкова: Не можем да върнем всички ученици в класните стаи