Бенфика и Аякс не излъчиха победител в Лисабон

бенфика аякс излъчиха победител лисабон
22:55, 23.02.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Нидерландският първенец Аякс и Бенфика завършиха 2:2 в 1/8-финален мач от Шампионската лига.

Съставът на Ерик Тен Хааг откри резултата на "Ещадио да Луж" в Лисабон в 18-ата минута, когато Нусаир Мазрауи центрира в наказателното поле на домакините, а капитанът Душан Тадич с воле прати неспасяемо топката в мрежата зад стража Одисеас Влаходимос.

"Орлите" на наставника Нелсон Верисимо възстановиха равенството в 26-ата минута. Удар на Ян Вертонген затрудни вратарят на гостите Ремко Пасвеер, който първоначално отрази, но след рикошет в Себастиан Алер, топката влетя злощастно за нападателя на Аякс в собствената му врата.

Само три минути след това Алер се реабилитира за автогола, който си отбеляза. Котдивоарския национал засече центриране на Лисандро Мартинес в пеналтерията на Бенфика, нанесе удар от трудна позиция, Влаходимос изби, но при добавката Себастиян Алер се разписа за 2:1 в полза а Аякс.

Бенфика изравни за втори път резултата в 72-ата минута. Дарвин Нунес стреля опасно към вратата на Пасвеер, нидерландският страж изби, но при добавката Роман Яремчук се разписа с глава в опразнената врата за 2:2

Реваншът между двата тима ще се играе във вторник, 15 март, от 22.00 часа българско време на "Йохан Кройф Арена" в нидерландската столица.

Бърнли направи важна крачка към спасението с минимална победа над Тотнъм
Манчестър Юн се възползва от единствената грешка на Атлетико, за да избегне загуба в Мадрид