Берое и Левски не успяха да се победят в последния си мач за годината

18:34, 12.12.2021
берое левски успяха победят последния мач годината

Отборите на Берое (Стара Загора) и Левски завършиха наравно 1:1 в последния мач и на двата тима за календарната 2021 година.

Точката гарантира на "сините", че те ще посрещнат новата година на 6-та позиция с актив от 26 пункта, докато заралии са 7-и с точка по-малко.

На стадиона в Стара Загора гостите бяха отборът, който поведе в резултата след 17 минути игра, когато пробив на Марин Петков отдясно завърши с подаване към непокрития Билал Бари в наказателното поле и мароканецът реализира своя пети гол от началото на сезона в Първа лига.

В 37-та минута Бари можеше да удвои аванса на своя тим, но този път ударът му се отби от страничния стълб.

След почивката Левски все пак прати топката за втори път във вратата на домакините, но попадението на Димитър Костадинов в 66-та минута не бе зачетено заради засада.

В следващите минути Берое на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на Левски, но стражът Николай Михайлов се отчете с ключови спасявания срещу Мартин Камбуров и Илиян Стефанов.

Опитите на "зелено-белите" най-после дадоха резултат в 86-ата минута, когато Стефанов асистира на Алиун Фал, който се разписа с удар по земя, който този път не даде шанс за реакция на Михайлов.

В самия край Иван Горанов можеше да донесе трите точки за Левски, но ударът му премина покрай вратата и по този начин равенството в Стара Загора се запази.

Номинираният за транспортен министър Николай Събев: Мога да изкарам БДЖ на печалба
Световна титла и рекорд за Карлос Насар от шампионата по вдигане на тежести в Ташкент