Берое наказа грешките на Левски и победи "сините" в Стара Загора

Джани Политино откри резултата, преди Криситиан Димитров да изравни. Сантяго Годой отбеляза победния гол.

21:06, 27.10.2023
Берое Левски
Снимка: Startphoto.bg

Берое победи Левски с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Джани Политино откри резултата, преди Криситиан Димитров да изравни. Сантяго Годой отбеляза победния гол.

Домакините поведоха в резултатa след само 232 секунди игра на стадион "Берое" в Стара Загора. Джани Политино се озова очи в очи със стража на гостите и изпрати топката в далечния ъгъл с удар по земя.

В останалата част от първото полувреме възпитаниците на Николай Костов бяха по-активни в преден план и заслужено изравниха в последната минута на редовното време. Криситиан Димитров бе точен след разбъркване в наказателното поле.

След почивката играчите на Хосе Ачиари търпеливо изчакваха своя момент и се възползваха от грешка в противниковата отбрана. В 73-ата минута "заралии" възобновиха аванса си в резултата. Сантяго Годой се отскубна зад "синята" отбрана, след като пресече подаване на Криситиан Димитров. Нападателят копна топката покрай Николай Михайлов за 2:1.

Левски остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 24 точки. Берое се изкачи до 8-ото място в подреждането с 20 пункта.

Бомбардировки в Газа, Израел разшири наземните си операции
Дежа вю: Как преди година кодовете на машините отново предизвикаха буря в държавата