Чете се за: 00:56 мин.
Български футбол
берое обърна левски герена

Берое победи Левски с 2:1 като гост в мач от 31-ия кръг на Първа лига.
С победата на "Герена" старозагорци се изкачиха на четвърто място в първата шестица, на 12 точки след третия Левски.
"Сините" нямат победа вече четвърти пореден мач на своя стадион в квартал "Подуене".
Станислав Костов даде аванс на "сините" с 21-ия си гол за сезона, но Берое направи пълен обрат с попадения на Карлос Охене и Педро Еуженио.
Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на "синята" легенда Александър Костов, който почина миналата седмица.
Домакините упражниха натиск в началните минути, като кулминацията бе греда на Паулиньо, който се освободи и от границата на наказателното поле стреля технично, но топката се отби от напречната греда.
Този момент бе и най-интересният през първото полувреме. През останалото време до почивката двата отбора водеха предимно битка в центъра, без да създадат голови ситуации.
Значително по-интересно бе второто полувреме. "Сините" успяха да поведат в резултата в 49-а минута. Станислав Костов получи пас от Станислав Иванов и с удар в долния десен ъгъл реализира 21-ия си гол за сезона.
Берое изравни с първия си точен удар в очертанията на вратата. В 54-а минута Александър Цветков се пребори за топката и тя попадна на волето на Карлос Охене, който без забавяне, с удар от въздуха, не остави шансове на Николай Михайлов - 1:1.
Пет минути по-късно Станислав Костов проби в наказателното поле, но Душан Перниш спаси удара му.
Берое направи пълен обрат в 77-а минута, когато след бърза контраатака Педро Еуженио получи извеждащ пас от Мартин Камбуров, финтира Мартин Райнов и с шут от 20 метра прати топката покрай безпомощния Николай Михайлов.

Още Български футбол

Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
Чете се за: 00:22 мин.
ЦСКА: Не са водени преговори с Димитър Бербатов, Любослав Пенев, Лъчезар Танев и други
17:00, 01.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Николай Костов: Не съм освободен от клуба, дали сме си време със Сираков
15:37, 01.05.2024 (обновена)
Чете се за: 06:00 мин.
Пълен стадион на полуфинала-реванш между Ботев Пд и ЦСКА в турнира за Купата на България
12:59, 01.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Титла, титла и пак титла
12:49, 01.05.2024
Чете се за: 04:25 мин.
17 миньори загинаха в Украйна