Берое откри кръга с класически успех над Спартак (Варна)

Тимът от Стара Загора временно излезе на шеста позиция в класирането в Първа лига.

Берое Стара Загора - Спартак Варна
Снимка: Startphoto.bg
18:55, 18.10.2024

Отборът на Берое победи Спартак (Варна) с класическото 3:0 в първия мач от 12-ия кръг на Първа лига. Домакините изиграха страхотен двубой и заслужиха трите точки, които временно ги извеждат на шеста позиция в класирането. За „заралии“ победата беше първа в първенството от края на септември, когато се наложиха, отново у дома, минимално над Славия.

Гостите от Варна пък инкасираха едва трето поражение от началото на сезона и остават на четвърто място във временното класиране.

Берое откри резултата в 26-ата минута на срещата. Фатална грешка в отбраната на Спартак Варна позволи на Енцо Еспиноса да отнеме топката и да се озове сам срещу вратаря. Той успешно реализира удара си и даде преднина на домакините.

В самия край на първата част „зелените“ нанесоха втория си удар. Исмаел Ферер бе намерен на отлична позиция след нова грешка в отбраната на Спартак Варна и с мощен шут прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, увеличавайки преднината на Берое на 2:0.

Класическото 3:0 оформи Сантяго Годой в 78-ата минута, възползвайки се от поредна изключително груба грешка в отбраната на „соколите“.

За пръв път: България и Румъния ще командват регионален щаб на специалните операции на НАТО