Берое победи Черно море Тича с над 30 точки разлика

берое постигна втора победа балканската лига
Снимка: БФ Баскетбол
20:05, 16.01.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Берое (Стара Загора) надви с лекота като домакин Черно море Тича с 99:64 в двубой от 13-и кръг на Националната баскетбола лига.

Това е седми успех за "зелените", които имат и шест поражения. Варненци остават на дъното в класирането с дванадесет загуби и един успех.

Само за 10 минути домакините натрупаха аванс от 20 точки (29:9) и така рано-рано си осигуриха спокойствие. В началото на втората част разликата се покачи на 25 точки, а на почивката тя беше 28 точки (54:26). След паузата гостите се наваксаха малко в игрово отношение, но не успяха да отговорят на по-класната игра на Берое.

Обина Олека и Антон Кук нанизаха по 19 точки за Берое, като Олека се разписа с дабъл-дабъл, добавяйки и 11 борби. Мартин Сотиров завърши с 18 точки, а 16 вкара завърналият се капитан Александър Янев.

За Черно море Веселин Георгиев беше над всички с 16 точки, а 10 добави Мартин Коцев.

Стоилов: Ако Левски се стабилизира финансово, ще вдигнем нивото
От 1 февруари: Зелените сертификати над 9 месеца стават невалидни за пътуване в Европа