Берое съкруши Славия за едно полувреме и се върна към победите в Първа лига

20:50, 19.08.2023
берое съкруши славия едно полувреме върна победите първа лига
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Берое Стара Загора се завърна на победния път в родната Първа лига и в среща от 6-ия кръг надигра с класическото 3:0 у дома състава на Славия.

И трите попадения в срещата паднаха през първото полувреме, а началото постави Лучано Скуадроне в 17-ата минута, когато той засече с глава центриране от ъглов удар на Жорди Говеа.

В 39-ата минута домакините удвоиха преднината си, след като Едвин Ласо бе изведен зад отбраната на "белите", напредна, след което сви топката към непокрития Майк Севайкос, който с удар от движение беше точен за 2:0.

Малко по-малко от 180 секунди след този момент Севайос отново беше забравен от отбраната на гостите, което му позволи необезпокоявано с глава да направи аванса на своя тим класически.

През второто полувреме футболистите на Славия се опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но усилията им така и не доведоха до очаквания резултат и така момчетата на Хосе Мария Бакеро инкасираха второ тежко поражение след загубата с 1:5 преди седмица от Черно море.

В класирането пък тази победа изравни Берое на второто място именно с екипа на "моряците", като двата състава имат по 13 точки. В същото време "белите" пък са 12-и с 4 пункта.

Андриан Краев пред БНТ: Всичко може да стане срещу Айнтрахт