Берое спечели гостуването си на лидера Локомотив Пловдив за първи успех при Хосе Ачиари

Заралии се наложиха над "смърфовете" с 2:1

21:15, 20.10.2023
Чете се за: 01:55 мин.
Берое
Снимка: Startphoto.bg

Берое победи Локомотив Пловдив с 2:1 в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Вини Трибуле и Сантяго Леандро Годой се разписахса през първото полувреме преди Димитър Илиев да отбележи почетен гол.

В хода на първото полувреме възпитаниците на Александър Томаш се задоволиха с владението на топката, докато "заралии" търпеливо изчакваха своите шансове на контраатаки. Планът на гостите сработи в 29-ата минута. След изпълнение на корнер Вини Трибуле се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с рязък шут откри резултата.

Леандро Годой удвои преднината на старозагорци в края на първата част. Нападател засече с едно докосване подаване в наказателното поле на Вини Трибуле.

В добавеното време на двубоя Георги Минчев стреля в дясната греда от пряк свободен удар.

В последната минута капитанът на домакините Димитър Илиев отбеляза почетно попадения с шут от движение, за да оформи крайния резултат.

"Смърфовете" допуснаха втора поредна домакинска загуба, докато "зелените" постигнаха първи успех под ръководството на Хосе Ачиари.

Въпреки поражението Локомотив Пловдив остава на челната позиция в класирането с актив от 30 точки. Берое се изкачи до 9-ото място в подреждането със 17 пункта.

Битката за местния вот - диспут в "Панорама"
Момчетата от тима до 13 години на училище "Свети Георги" завършиха пети на футболен турнир в Барселона