Берое започна с победа новия сезон в НБЛ

12:11, 11.10.2020
Български баскетбол
берое започна победа новия сезон нбл

Отборът на Берое записа изключително важна и ценна победа в оспорван двубой срещу тима на Спартак (Плевен) на старта на новия сезон в НБЛ.

Старозагорци спечелиха гостуването си с 68:87 и по този начин поставиха възможно най-доброто начало на новия сезон в родното баскетболно първенство.

„Зелените“ бяха изправени до стената, след като преди двубоя стана ясно, че капитанът на отбора Павел Маринов и Седариан Рейн ще пропуснат откриващия сблъсък.

Вместо да смути отбора, неприятната новина мотивира допълнително "беройци", които отговориха по блестящ начин на много здравата игра на своя опонент.

Мичъл, Бишъп, Ники Стоянов, Роуз и Ваклинов бе стартовата петица на Любо Минчев в днешната среща.

Мартин Маринов от домакините откри резултата с тройка, но още в обратната атака Брейди Роуз отговори на предизвикателството и изравни.

Чрез Ники Стоянов "беройци" поведоха в резултата, но отново Маринов от тройката изравни.

Играта на кош за кош се запази до самия край на срещата.

В хода на частта резултатът на няколко пъти бе равен. В тези минути домакините показаха завидна успеваемост от зоната на трите точки, докато Берое играеше на сигурно със стрелби от двойката.

30 секунди преди края на частта Ники Стоянов отбеляза и изведе тима си напред в резултата с 20:21.

В ответната атака обаче отново Мартин Маринов върна водачеството на Спартак, които взеха и частта с 22:21 в своя полза.

Изоставането с един пункт мотивира „зелените“.

Това се видя ясно от изключителното силното начало на вторите десет минути.

За кратко Берое не само поведе напред, а записа и серия от седем безответни точки.

Гостите все пак намериха целта и сложиха край на пропадането си.

"Беройци" обаче успяха да задържат преднината си в резултата в диапазона от 5 до 8 точки.

„Зелените“ дори поведоха с 10 пункта след хубаво попадение на Симеон Илиев.

Това стресна тима на Спартак и до края на плевенчани успяха да стопят от изоставането си.

В заключителните секунди преди почивката играчите на Берое загубиха от точността си, от което се възползваха домакините, вкарвайки 5 точки.

Полувремето дойде при резултат 40:42 за тима от Стара Загора.

Здравата битка на игрището в спортна зала „Балканстрой“ продължи и през второто полувреме. Спартак и Берое се движиха компактно напред в резултата.

В играта на нерви надделяха старозагорци, които при равенство 51:51 успяха да се откъснат напред.

С попадения на Мичъл, Роуз, Симеон Илиев и Ники Стоянов „зелените“ стъпиха по-уверено в оспорвания сблъсък.

Последният сигнал за края на частта дойде при 53:60 за старозагорци.

Агресията и пределната концентрация в редиците на „зелените“ буквално отказаха домакините.

За по-малко от 3 минути в началото на четвъртата четвърт старозагорци нанизаха 8 и допуснаха едва едно попадение, правейки по този начин аванса си двуцифрен.

Преднината на гостите набъбна до 20 пункта в заключителните минути.

В средата на частта в игра за Берое се появи младият Михаил Комбаков.

С 15:27 в последната четвърт Берое извоюва своя успех с крайното 68:87.

Треньорът на Берое: Добрата защита ни помогна за успеха
Локо (Пд) победи Септември (Симитли) с 2:0 (ВИДЕО)