Бетина Жотева е новият председател на Съвета за електронни медии. Тя ще встъпи в длъжност на 9 май.
Решението е взето днес, на заседание на съвета. Трима от петимата членове на СЕМ са гласували "за" Жотева, останалите двама - са гласували "въздържал се".
Досега постът председател на СЕМ заемаше София Владимирова, чийто мандат изтича.
Продължителността на всеки мандат на председателя на контролния орган е 1 година.
Снимки: БГНЕС
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро