Бетис изхвърли Севиля от Купата на Испания

бетис изхвърли севиля купата испания
21:02, 16.01.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Бетис победи градския си съперник Севиля с 2:1 и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Испания.

Двубоят на "Бенито Виямарин" се доигра днес пред закрити врати, след като бе прекратен в 39-ата минута, когато при резултат 1:1 полузащитникът на Севиля Хоан Жордан беше ударен в главата с метален предмет, хвърлен от трибуните.

Победният гол за домакините отбеляза халфът Сергио Каналес в 73-ата минъта, който след асистенция на Уилям Карвальо прати топката в мрежата на младия вратар на гостите Алфонсо Пастор.

По този начин съставът на Мануел Пелегрини направи обрат срещу този на Юлен Лопетеги, след като вчера Папу Гомес изведе Севиля напред в резултата в 35-ата минута, а в 39-ата Набил Фекир изравни директно от ъглов удар.