Без Букайо Сака, Арсенал се справи с Лутън с 2:0

"Артилеристите" излизат временно на първото място във Висшата лига.

от Константин Джаркин
23:35, 03.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Мартин Йодегард Арсенал

Феноменалната форма на Арсенал от началото на годината продължи, след като "артилеристите" победиха Лутън с 2:0 като домакин в двубой от 31-ия кръг на Висшата лига.

Така лондончани отново се изкачиха временно на лидерската позиция във Висшата лига, докато "шапкарите" остават първи под границата за изпадане.

Старши треньорът на Арсенал Микел Артета направи четири промени след нулевото равенство срещу Манчестър Сити. Якуб Кивиор, Жоржиньо и Габриел Жезус останаха на пейката, докато Букайо Сака беше извън състава на "артилеристите". На тяхно място започнаха Олександър Зинченко, Емил Смит-Роу, Леандро Тросар и Рийс Нелсън.

Арсенал извоюва успеха си още в първото полувреме, след като Кай Хаверц асистира на капитана Мартин Йодегор, за да открие той резултата в 24-ата минута.

В края на първото полувреме центриране от Емил Смит-Роу предизвика автогол на Дайки Хашиока, с което домакините удвоха преднината си.

След почивката "артилеристите" умело контролираха аванса си, за да запишат девети успех в шампионата през настоящата календарна година.

В следващия кръг Арсенал гостува на Брайтън, а след това му предстои даомкинство Байерн Мюнхен в сблъсък от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига. Лутън е домакин на Борнемут през уикенда във Висшата лига.

В другия мач по същото време тази вечер Брентфорд и Брайтън не излъчиха победител - 0:0.

Парламентът създаде временни комисии за "Турски поток", "Лукойл" и за агенция "Митници"
Франческо Кадеду: Допуснахме много важни грешки в тайбрека