По време на извънредните мерки заради COVID-19, бездомните животни, останали извън приютите, бедстват. За това алармираха природозащитници в Русе. А ветеринарни лекари твърдят, че вирусът не може да се предаде от човек на домашен любимец и обратно.
Приютите в Русе са заредени с храна. Според природозащитниците обаче, безстопанствените животни, които досега намериха храна около ресторантите, гладуват.
Милена Милчева - доброволец: Ние всички отиваме, пазаруваме, затваряме се вкъщи, а кучетата и котките стоят навън и чакат нашата милост и нашата съвест. Сещайте се като хапвате, хвърляйте един залък, една филийка хляб, каквото искате.
Въпреки че от коронавирус боледуват и домашните животни, заразата не се предава двустранно, твърдят ветеринарни лекари. Стопаните на кучетата все пак са бдителни за здравето на своите любимци.
Божидар Георгиев- собственик на кучета: Ако имат някакви здравословни проблеми, бих ги тествал.
Д-р Росен Христов- ветеринарен лекар: Засега няма научни доказателства, че коронавирус COVID-19 може да бъде предаден от човека на домашните любимци и обратно.
По думите на д-р Христов, в САЩ водещи лаборатории са направили до този момент над 20 хиляди изследвания на кучета, без нито една положителна проба.
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Предупреждение за интензивни валежи и гръмотевични бури в много райони на страната
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?