Билбао грабна първа победа в Ла Лига под ръководството на Марселино

10:51, 26.01.2021
Чете се за: 00:31 мин.
билбао грабна първа победа лига ръководството марселино

"Баските" разбиха на своя "Сан Мамес" състава на Хетафе с 5:1 в последен двубой от 20-ия кръг на Ла Лига.

С този успех Билбао направи скок от четири места в подреждането и вече се намира на 9-та позиция в подреждането с актив от 24 точки. Съперниците от Хетафе пък са 13-ти само с точка по-малко. "Баските" обаче имат и мач по-малко.

Въпреки успеха, началото за домакините въобще не бе оптимистично, след като те допуснха гол още в първата минута от срещата.

Отборът на Марселино обаче отговори бързо и в 12-та минута изравни резултата чрез Раул Гарсия, като паритетът се запази до края на полувремето.

След почивката обаче "бяло-червените" се активизираха и в 50-та минута поведоха в резултата, като точен беше Йерай Алварес.

В 61-та минута пък Раул Гарсия отбеляза второто си попадение в срещата, носейки преднина от 3:1 на своя тим.

В последния четвърт час на двубоя пък точни бяха Алекс Беренгер и Оскар де Маркос, които оформиха и крайното 5:1.