Блестящ Мората помогна на Юве за обрат срещу Лацио

11:35, 07.03.2021
Чете се за: 00:47 мин.
блестящ мората помогна юве обрат лацио

"Бианконерите" спечелиха у дома с 3:1 срещу "римските орли", като героят на вечерта беше испанският нападател, който вкара два от головете и подаде за третия.

Андреа Пирло беше принуден да започне без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който получи лека травма преди двубоя. Португалецът все пак се появи на игрището през втората част.

Мачът иначе започна неприятно за торинци, които изостанаха в резултата в 14-та минута. Деян Кулушевски сбърка фатално при подаване назад, подарявайки топката на Хоакин Корея, който напредна и хладнокръвно отбеляза за 1:0 в полза на гостите.

Сергей Милинкович-Савия беше близо до втори гол за римляните малко по-късно, но Шчесни спаси удара му по земя.

В 39-та минута Ювентус изравни чрез Рабио, който получи подаване от Мората и с мощен изстрел не остави шансове на Рейна.

Пълният обрат за "Старата госпожа" стана в рамките на само две минути в средата на втората част, като и двете попадения бяха дело на Алваро Мората.

Испанецът първо направи 2:1 след подаване на Киеза, а 120 секунди по-късно оформи крайното 3:1, реализирайки 11-метров наказателен удар.

Чиро Имобиле можеше да върне интригата в мача четвърт час преди края, но изстрелът му бе отразен от Войчех Шчесни, който също изигра много силен двубой.

В подреждането Юве са 3-ти и изостават на седем точки от лидера Интер, докато Лацио са 7-ми.