Близо 25 000 лични карти са подновени от началото на годината в Пловдив и областта, съобщават от полицията. Извадени са и 14 400 нови свидетелства за управление на моторно превозно средство, чиито срокове изтичат.
Гишетата на сектор "Български документи за самоличност“ в Пловдив работят в нормален режим, но при въведени строги противоепидемични мерки, уточняват от там и напомнят, че заради извънредното положение срокът на валидност на личните документи, които изтичат в периода 13 март до 31 октомври 2020 г., бе удължен с 6 месеца. В посочения срок на удължаване тези документи ще са валиден идентификационен документ за самоличност само на територията на Република България, но не и в чужбина.
Ако имат неотложна нужда да сменят личните си документи, е необходимо гражданите да спазват задължително противоепидемичните мерки при влизане в помещенията на службите, а желаещите за подмяна могат да подават и заявление онлайн, ако имат квалифициран електронен подпис. До края на годината остава да бъдат подменени още около 70 хиляди лични карти.
"Не искам да съм следващият баща със загинало детена пътя": Жители настояват за основен ремонт на пътя Бургас-Каблешково
Великотърновските общински съветници отхвърлиха предложението за референдум в село Леденик
Паркинг за 400 места е изграден на мястото на бивше сметище в кв. "Факултета"
ЦИК започва да приема документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите