Бохум заличи изоставане от три гола и победи Фортуна Дюселдорф в плейофа за участие в Бундеслигата

Представителят на Първа Бундеслига остава в елита след успех с дузпи

Бохум
08:22, 28.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Гостуващият Бохум заличи пасив от три гола и победи Фортуна Дюселдорф с 6:5 след изпълнение на дузпи в плейофа за класиране в елитната дивизия на германското първенство по футбол.

Така Бохум съхрани мястото си в Бундеслигата и ще играе сред най-добрите за четвърта поредна година.

Такаши Учино изпрати последната дузпа за Дюселдорф над напречната греда, след като Максимилиан Витек даде преднина на Бохум секунди по-рано.

Преди първия съдийски сигнал изходът от мача се очертаваше да бъде коренно различен. Дюселдорф спечели с 3:0 в Бохум и бе категоричен фаворит за класиране в Бундеслигата, но гостите на последния двубой за сезона изравниха резултата с две попадения на Филип Хофман и гол от дузпа на Кевин Щогер в 70-ата минута.

Продълженията останаха безрезултатни, а на старта на наказателните удари двата отбора бяха точни по четири пъти, след като Андреас Луте спаси една дузпа за гостите и Флориан Кастенмайер направи същото за Дюселдорф.

"Всичко бе срещу нас и това прави тази победа толкова специална. Гордея се с момчетата", заяви спортният директор на Бохум Патрик Фабиан.

Обявяват присъдите на българите, задържани във Великобритания за измама със социални помощи
28 май: Предизборните битки в ефира на БНТ