Бой и стрелба в училищен двор разследва Районната прокуратура в Кюстендил. Около 20.00 часа снощи в двора на училището в дупнишкото село Яхиново възникнало спречкване, последвано от размяна на удари между непълнолетни. Били произведени и изстрели, съобщават от прокуратурата, като не се уточнява кой е произвел изстрелите.
За БНТ кметът на селото Софка Скоклева каза, че изстрелите са произведени от газов пистолет, няма пострадали. Тя не знаеше кой е стрелецът. Спречкването е станало вечерта, когато в училището не е имало ученици.
По информация от полицията в сбиването са участвали непълнолетни момичета. Днес с тях и родителите им е разговарял инспектор от Детска педагогическа стая.
Към настоящия момент е извършен оглед на местопроизшествието, снемат се и обяснения на пълнолетни свидетели на инцидента.
Автор: Станислава Христова
След акция срещу наркоразпространението задържаха наркотична течност за вейпове
Кметът на Лом е с повдигнато обвинение за търговия с вот, предлагал 50 евро за глас
Премиерът Румен Радев: По никакъв начин държавата няма да се меси на пазара
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението на парламента за мерки срещу ценовия шок при петрола и природния газ
"Да открия това шоу е невероятна възможност": DARA излиза под №1 на втория полуфинал на "Евровизия" (ГАЛЕРИЯ)