ГЕРБ е първа политическа сила, защото може да покажат какво са направили - това заяви лидерът на партията Бойко Борисов пред жители на село Магерово в Родопите. Според него, е наложително да бъде изготвена национална стратегия за инфраструктурните проекти.
Бойко Борисов - лидер на ГЕРБ: "Те се чудят защо сме първи. Те излизат и едно и също приказват. Само едно и също - моделът Борисов бил да хвърля пари от багажника на джипката. Ето тук сме ги хвърлили, ето за тези хора сме ги хвърлили. И само на тези наши партньори, приятели или врагове, каквито искат да се нарекат, тук живеят само мюсюлмани. И те ни обичат повече от всички други и затова тази стратегия е тая. Те искат да живеят като хората - да има асфалт, да има канал, да има училища, да има детска градина. Горе има поп. Ето това сме направили ГЕРБ за тях и затова си ни подкрепят."
Радан Кънев: Днес пак не чухме отговор на въпроса каква е политиката ни по отношение на "Коалицията за желаещите" и на Украйна
Петър Витанов: "Коалицията на желаещите" е извън институционална, създадена, за да се заобикалят решения на Европейския съюз и на НАТО
Възможностите за взаимодействие в различни сфери обсъдиха Румен Радев и представители на провинция Баден-Вюртенберг
Деница Сачева, ГЕРБ-СДС: Първият бюджет на държавата в евро няма визия за бъдещето
Премиерът: България защитава своя интерес, но не пречи на съюзниците си да защитават своя
Доклад на ЕК за върховенството на закона: В ход е подобряване на независимостта на обществените медии