Бойко Борисов с гол за шестата поредна титла на Витоша (Бистрица) при ветераните

витоша бистрица локомотив пловдив спорят финала държавното първенство ветерани
Снимка: ПФК Витоша (Бистрица)
20:44, 26.05.2022

Витоша (Бистрица) спечели шеста поредна титла от първенство за ветерани. Тимът победи с 4:2 Локомотив (Пловдив) на стадион "Летище" в столицата.

Водени от капитана си Бойко Борисов, който държи рекорда за най-възрастен професионален футболист у нас, "тигрите" наказаха съперника още в седмата минута с попадение на Емил Гъргоров.

През втората част Витоша си осигури сериозен аванс с два бързи гола, отбелязани от Николай Николов и Николай Божов.

Локо Пловдив намали резултата в 68-ата минута с попадение на Георги Мечеджиев, но четвърт час преди края лидерът на ГЕРБ и бивш премиер се разписа за 4:1. Той пое топката в наказателното поле, залъга няколко бранители, преодоля и вратаря, след което прати топката в празната врата.

Георги Мечеджиев оформи крайното 4:2 в 81-ата минута.

След края на мача Бойко Борисов получи трофея и бе понесен на ръце от съотборниците си.

Приемна майка от Бяла Слатина е обвинена в закана за убийство, нанасяне на телесни повреди и изтезания