Наложителна е нова визия за управлението на МВР. Това заяви служебният вътрешен министър Бойко Рашков по време на тържествената церемония за честването на 142 години от създаването на МВР.
Според него новата визия е необходима, за да се отговори на обществените очаквания.
"Това е пътят да върнем МВР на хората и ние поставихме началото на този път за възстановяване на доверието", каза министърът пред полицаите.
Той припомни, че в момента водещ приоритет е МВР да бъде гарант на провеждането на честни и прозрачни избори.
Днес министерството отбелязва годишнината от създаването си с тържествена церемония. Тя започна с водосвет и поднасяне на венци и цветя пред Паметника на Незнайния воин. Цветя бяха поднесени и пред Паметника на загиналите при изпълнение на служебния си дълг служители на МВР.

На церемонията освен министъра на вътрешните работи Бойко Рашков, присъстваха негови колеги министри от служебния кабинет, вицепрезидентът Илияна Йотова, много бивши и настоящи служители на министерството.

Сн. Десислава Кулелиева, БНТ
Тържествената церемония включва и награждаване на полицаи, постигнали високи професионални резултати, а в 18.00 ч. днес в Борисовата градина ще има и концерт по повод празника.
Адм. Ефтимов: Бързината и информацията са решаващи за гарантиране на морския суверенитет
Разследването сочи: Двойно убийство и самоубийство в кемперa на "Околчица"
Повдигнаха обвинение на футболиста, хванат да шофира след употреба на алкохол
Комисията за контрол на службите не изслуша ДАНС и прокуратурата за случая "Петрохан"
От БНБ отчитат стабилен преход към еврото, Илияна Йотова настоява за по-строг контрол на цените