Боксът е с най-голям принос за България на Европейските игри

красимир инински поздрави българските боксьори ото класирането медали европейските игри
Снимка: Startphoto.bg
14:45, 06.07.2023

Българският бокс отново показа, че се развива в правилна посока и работата, която се върши по всички звена – от клубове, през състезатели, треньори и ръководство, се отплаща. Поредното доказателство бяха Европейските игри в Краков-Малополска.

След края на събитието България зае 23-ото място в класирането по медали след 3 златни, 4 сребърни и 5 бронзови отличия. С най-съществен принос за това подреждане са именно родните боксьори. Те спечелиха 4 медала, което е една трета от всички български състезатели на Европейските игри.

С две титли се отличиха Станимира Петрова (54 кг) и Хавиер Ибаниес (57 кг), което пък е две трети от общия брой на златни отличия за България. Останалите медали от боксовия ринг дойдоха от Светлана Каменова (57 кг, сребро) и Йордан Ернандес (+92 кг, бронз).

Станимира, Хавиер и Светлана спечелиха и квоти за Олимпийските игри в Париж. Боксьорите ни ще имат още два шанса да увеличат присъствието си във френската столица, като световните квалификации ще се проведат догодина.

За над 40 млн. лева са щетите от наводненията в област Монтана през юни
Избират съдия, който да разследва сигнал срещу и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов