Болоня отстрани Интер и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия

Болоня победи досегашния носител на купата с 2:1.

болоня отстрани интер класира четвъртфиналите турнира купата италия
09:17, 21.12.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Болоня поднесе голямата изненада в турнира за Купата на Италия, след като отстрани досегашния носител на трофея Интер. Възпитаниците на наставника Тиаго Мота надвиха "нерадзурите" с 2:1 след 120 минути.

Редовното време завърши наравно 0:0, като Лаутаро Мартиенс пропусна дузпа в 65-ата минута след отлична намеса на вратаря Равалия. Само две минути след старта на продълженията Карлос Аугусто изведе Интер напред. Болоня изравни чрез Беукема в 112-ата минута, а след това Ндойе в 116-ата минута направи пълен обрат за крайното 2:1.

Така за втори пореден ден се стигна до голяма изненада в турнира, след като във вторник Фрозиноне разби шампиона Наполи с 4:0 на стадион "Диего Армандо Марадона". В четвъртфиналите, които ще се играят в периода 9-11 януари, Болоня ще гостува на Фиорентина.

Андрей Новаков: Позорът с чакането по границите с дни трябва да спре
Жители на с. Крушовица на протест в защита на училището, където учи 7-годишното малтретирано момиче