Болоня победи Салернитана и се изкачи на четвърто място в Серия А

болоня победи салернитана изкачи четвърто серия
21:42, 10.12.2023
Чете се за: 01:00 мин.

Болоня победи като гост последния Салернитана с 2:1 в среща от 15-ия кръг на футболното първенство на Италия и се изкачи на четвърто място в класирането.

Нидерландецът Джошуа Зиркзе даде аванс от два гола за тима на Болоня, след като се разписа в 9-ата и в 20-ата минута. Нигериецът Сими върна едно попадение за домакините в 75-ата минута.

След победата Болоня се изкачи на четвърта позиция в подреждането с 25 точки, а Салернитана остава на последното място с 8 точки.

В късния мач Рома е домакин на Фиорентина.

Балкан се раздели с Малик Топин, дебют за Минчев и Бергстед срещу тима на Гьотинген за Купата на ФИБА
Президентът на АФБ: В автомобилният спорт трябва да се обединим