Болоня с първа победа от началото на сезона

Сантяго Кастро осигури успеха над Монца с красив гол в края на мача.

Монца - Болоня
19:07, 22.09.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Болоня победи с 2:1 Монца като гост в среща от 5-ия кръг на италианското първенство. Противопоставиха се два отбора без успех до момента, а след края Болоня вече е на 11-о място с 6 точки. Домакините от Монца са с 3 на 17-ата позиция.

В средата на първото полувреме Болоня поведе с великолепен удар на Урбански с глава, който той успя да насочи край плонжа на вратаря, за да влезе топката до далечната греда от центриране на Ликогианис. Минути по-късно Урбански получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но вратарят Стефано Турати спаси.

Две минути преди края на първата част домакините изравниха. Вратарят на Болоня Федерико Равалия парира удар на Даниел Малдини, а при добавката босненецът Милан Джурич вкара за 1:1.

Десет минути преди края топовен изстрел от дясно по диагонала на Сантяго Кастро осигури успеха на Болоня.

116 години независима България! Богата празнична програма в много градове в страната