Болоня записа минимален успех срещу Лацио в Серия А

болоня записа минимален успех лацио серия
08:46, 04.11.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Шотландският полузащитник Люис Фъргюсън отбеляза единствения гол за победата на Болоня срещу гостуващия Лацио с 1:0 в 11-ия кръг на италианското футболно първенство.

Фъргюсън завърши успешно атака на тима минута след началото на второто полувреме, за да прекъсне трите поредни успеха на Лацио и да изкачи Болоня на шесто място в Серия А, на две точки пред Лацио, който заема осмата позиция.

Голът на Фъргюсън беше 10-и за него в шампионата, откакто премина от Абърдийн през юли миналата година. Болоня продължава доброто си представяне и има само едно поражение в първите 11 кръга от шампионата.

Следващият мач на Болоня е като гост на Фиорентина на 12 ноември, докато на Лацио предстои дерби срещу Рома в същия ден.