Болоня завърши сезона в Серия А със загуба от Дженоа

Руслан Малиновский и Витиня се разписаха за "грифоните"

23:38, 24.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
болоня крачи смело шампионската лига победа салернитана

Дженоа победи Болоня с 2:0 в мач от последния 38-и кръг в Серия А. Руслан Малиновский и Витиня бяха точни за победителите.

Домакините откриха резултата на стадион "Луиджи Ферарис" в Янов в 13-ата минута. Руслан Малиновский засече от движение подаване по земя в наказателното поле на Аарон Карикол.

До почивката гостите можеха да изравнят резултата, но Джовани Фабиан стреля в дясната греда.

След почивката "грифоните" удвоиха преднината си. Алберт Гудмундсон изведе Витиня в наказателното поле и португалецът направи резултата 2:0.

Дженоа завършва сезона на 11-а позиция в класирането с актив от 49 точки. Болоня се смъкна до 4-ото място в подреждането с 68 пункта.

Шави Ернандес: Не е лесно да напуснеш клуба на живота си
Индийска актриса от филма на българския режисьор Константин Божанов "The Shameless" взе награда в Кан