Борбена България отстъпи на Сърбия във втория си мач на Световното първенство по волейбол за жени

19:26, 26.09.2022
Чете се за: 02:25 мин.
борбена българия отстъпи сърбия втория мач световното първенство волейбол жени

Българският национален отбор по волейбол допусна второто си поражение на Световното първенство в Полша и Нидерландия, след като отстъпи с 2:3 (21:25, 25:22, 27:25, 21:25, 9:15) в много оспорван мач на актуалния шампион на планетата Сърбия.

Момичетата на Лоренцо Мичели се представиха повече от достойно срещу сръбкините, като в определени периоди от срещата дори надиграваха именития си съперник.

В първия гейм българките се държаха равностойно до заключителните минути на частта, когато серия от четири поредни точки на западните ни съседки след 20:19 се оказа решаваща за успеха.

Във втория и третия гейм обаче "лъвиците" бяха по-добрия отбор на игрището и след 25:22 и 27:25 в тяхна полза заслужено стигнаха до пълния обрат в двубоя.

Четвъртата част вървеше оспорвано до 10:10 точки, но след това сръбкините поеха инициативата и макар в края тима на България да опита да се върне в гейма западните ни съседки взеха своето и стигнаха до тайбрек.

За съжаление, решителната част започна кошмарно за нашите момичета, които изостанаха с 0:5 и така и не успяха да се върнат в битката и в крайна сметка трябваше да преглътнат втора поредна загуба от началото на турнира.

Бианка Буша стана най-резултатна за победителките със своите 26 точки, докато голямата звезда и капитан на сръбкините Тина Бошкович завърши с 22.

За тима на България пък Силвана Чаушева отбеляза 18 пункта, а Елица Василева Атанасийевич добави 17.

В следващия си двубой българките се изправят срещу олимпийските шампионки от САЩ, а мачът е в четвъртък (29 септември) от 20.00 часа българско време.

Недоволство срещу мобилизацията: Кремъл призна, че някои повиквателни са изпратени по погрешка