Борислава Христова бе най-резултатна при първата победа на Сепси в Евролигата

борислава христова точки сепси тимът играе групите евролигата
Снимка: FIBA
22:13, 29.11.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Българската националка Борислава Христова и нейният клубен тим Сепси надвиха френския АСВЕЛ Лион с 86:85 (20:23, 15:20, 25:16, 26:26) като домакини в мач от седмия кръг в група „А“ от редовния сезон на Евролигата по баскетбол за жени, за да запишат първия си успех в надпреварата.

Сепси прекъсна серията си от шест поредни загуби в тази фаза на Евролигата и заема шеста позиция във временното класиране в групата с актив 1-6. Съставът от Лион е седми също с актив от една победа и шест поражения.

Борислава Христова бе най-резултатна за успеха на румънския отбор. Капитанът на националния тим на България за жени реализира 27 точки, 7 борби и 1 асистенция за 37 минути на терена. От съотборничките ѝ Морган Грийн добави 17 точки, 5 борби и 6 асистенции.

Баскетболистките на Сепси изоставаха на почивката с 35:43, но след по-добро второто полувреме те обърнаха за 60:59 в своя полза преди последната четвърт и ликуваха в края.

За АСВЕЛ Марин Йоханес отбеляза 24 точки, 3 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг от Евролигата Борислава Христова и съставът на Сепси ще бъдат домакини на испанския Сарагоса на 6 декември, а три дни по-късно предстои им и домакинство в румънското първенство срещу тима на Арад.

Манчестър Юнайтед е на ръба на отпадане от Шампионска лига след реми с Галатасарай