Борислава Христова бе най-резултатна при загуба на Сепси в Евролигата

Българската националка завърши с 22 точки, 6 борби и 2 асистенции

борислава христова резултатна сепси класирането тима четвъртфиналите купата румъния
23:12, 30.01.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Българската националка Борислава Христова и нейният клубен тим Сепси загубиха като гост от АСВЕЛ Вильорбан (Франция) със 77:94 (14:32, 20:17, 21:22, 22:23) в мач от последния 14-ия кръг в група "А" от редовния сезон на Евролигата по баскетбол за жени.

Поражението беше 12-о за Сепси в надпреварата, като румънският състав има и две победи, завършвайки на седмо място в крайното класиране. Отборът на Вильоран е с баланс 5-9 на шестата позиция. За румънките това беше дебютно участие в най-силната клубна европейска надпревара при жените.

Борислава Христова беше в стартовата петица и стана най-резултатна за своя тим. Българката завърши с 22 точки, 6 борби и 2 асистенции за 34:48 минути на паркета.

От нейните съотборнички Ливия Геребен добави 16 точки, а Маша Янкович записа 13 точки и 10 борби.

За победителките се отличи Габи Уилямс с 26 точки, 8 борби и 5 асистенции.