Борислава Христова допринесе за успеха на Жирона на полуфиналите на турнира за Каталунската лига

На финала тимът на българката ще играе с отбора на Седис.

борислава христова резултатна ценен успех сепси полуфиналите румънското първенство
Снимка:
10:34, 21.09.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Борислава Христова и Жирона си осигуриха място на финала на турнира за Каталунската лига. Пред своя публика българката и нейните съотборнички надиграха Ховентут с 83:77 в мач от полуфиналите.

На финала Христова и компания ще срещнат Седис, който победи състава на Лима Хорта Барселона с 68:45.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spar Girona (@unigirona)

Първото полувреме премина до голяма степен при поделено надмощие, като на почивката домакините фиксираха 37:33 в тяхна полза. Драмата не отстъпи и при подновяването на играта, а в края на третата част светлинното табло светеше при 52:52. Във финалната десетка обаче Жирона бе отборът, който наклони везните в своя полза.

Българската националка бе с огромна заслуга за успеха на участника в Еврокъп, като отбеляза 20 точки.