Борислава Христова и Гергана Иванова с добри изяви при победите на своите отбори в Румъния и Гърция

борислава христова гергана добри изяви победите своите отбори румъния гърция
20:43, 21.01.2024

Националката Борислава Христова и отборът на Сепси разгромиха гостуващия Клуж-Напока с 92:45 (28:11, 25:13, 12:7, 27:14) в среща от десетия кръг на женското баскетболно първенство на Румъния.

По този начин Сепси остава лидер в класирането, като Христова и нейните съотборнички до този момент нямат загуба през кампанията и са с перфектен баланс 9-0.

Българката влезе като резерва срещу Клуж-Напока в края на първата четвърт и за 20:15 минути на паркета записа 14 точки, 5 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.

Следващият мач на Сепси в шампионата на Румъния е на 27 януари като гост на Олимпия Брашов.

По същото време друга българска националка в лицето на Гергана Иванова направи "дабъл-дабъл" при победата на нейния Измит у дома срещу Хатай със 131:87 в мач от 21-ия кръг на женското баскетболно първенство на Турция.

Иванова завърши с 15 точки, 6 борби, 13 асистенции и 1 отнета топка за 27 минути игра, докато за победителките Халия Хилмсън се отчете с 28 точки и 6 борби.

Измит е с баланс 13-7 и заема трето място в класирането, а в следващия си двубой след седмица Иванова и съотборничките ѝ ще гостуват на Боташ.