Борислава Христова и Сепси загубиха решителния мач срещу Арад и отпаднаха на полуфиналите в румънското първенство

борислава христова гергана добри изяви победите своите отбори румъния гърция
10:21, 10.04.2024

Борислава Христова и нейният Сепси отпаднаха полуфиналите в румънското баскетболно първенство, след като бяха елиминирани от състава на Арад след поражение с 62:73 в решителния трети мач от серията.

Загубата сложи край на доминацията на "зелено-белите" от седем поредни шампионски титли, като освен това тимът няма да играе на финал за пръв път от сезон 2013/14 насам.

Във вторник вечер в "Сепси Арена" Борислава Христова и съотборничките ѝ имаха предимство в резултата в хода на първите три части, но заключителните десет минути преминаха изцяло под контрола на гостите, които със серия от 11 поредни пункта се откъснаха в резултата при 55:47 и до края на изпуснаха инициативата.

Капитанът на българския национален отбор по баскетбол за жени Христова бе над всички за Сепси, приключвайки с "дабъл-дабъл" - 23 точки, 11 борби и 7 асистенции за 34 минути на паркета като титуляр.

За състава на Арад Тереза Витулова стана най-резултатна и също завърши с "дабъл-дабъл" - 19 пункта и 11 борби.

Така Сепси се прости с мечтата си за седма поредна титла на Румъния, което означава, че Борислава Христова и компания ще се борят за бронзовите медали срещу Мунисипал Търговище във формат до две победи от три мача, а серията започва тази събота (13 април) с двубой в "Сепси Арена".

В спор за титлата пък тимът на Арад ще се изправи срещу Атлетик Констанца.

Трима българи излизат днес в битка за медали от европейското по бокс за младежи и девойки