Борислава Христова и Сепси започнаха с победа серията за бронза в елита на Румъния

Българката и нейните съотборнички записаха категорична победа над Мунисипал Търговище.

борислава христова завърши точки нейният отбор сепси загуби валенсия евролигата
Снимка: ФИБА
от БНТ , Източник: bgbasket.com
22:29, 14.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Борислава Христова и Сепси направиха първа крачка към спечелването на бронза в елита на Румъния. Българката и нейните съотборнички не дадоха шанс на Мунисипал Търговище след 82:57 в първия мач от серията за третото място.

Така баскетболистките на Зоран Майкс поведоха с 1:0 победи, като се нуждаят от още една, за да се поздравят с отличието. Втората среща е на 18 април (четвъртък) в Търговище.

Първата част бе сравнително равностойна и след нейния край на светлинното табло светеше при 24:24. Вторият период постепенно започна да преминава под диктовката на домакините, които развалиха статуквото и се изстреляха на голямата почивка при 45:38. През второто полувреме тимът от Сфънто Георге се развихри и за отрицателно време натрупа двуцифрена преднина, която не изпусна до края на мача.

Христова бе поставена в стартовата петица и изнесе пореден силен мач с екипа на домакините. Българската националка не пропусна да постави името сред най-добрите реализатори. Крилото остави на сметката си 17 точки, 6 борби, 5 асистенции, 1 открадната топка и 2 чадъра за 35 минути, в които престоя на паркета. При стрелбата си тя бе 5/9 от средна дистанция, 1/2 зад дъгата и 4/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Екатерина Арману се отличи с 24 точки и 5 борби. Джулиън Редмънд записа 18 точки и 7 борби.

Венцислав Великов и Мартин Хорозов ще са съдии на мачове на световните първенства по баскетбол при 17-годишните
Кучине Лубе Чивитанова с Алекс Николов записа втори успех в плейофите за петото място в италианската Суперлига