Борислава Христова с 16 точки при загуба на Сепси във втория дуел от спора за бронзовите медали в Румъния

борислава христова гергана добри изяви победите своите отбори румъния гърция
08:01, 19.04.2024

Капитанът на българския национален отбор по баскетбол за жени Борислава Христова изигра поредния си силен двубой за клубния Сепси при поражението на тима с 64:71 (16:26, 15:14, 16:15, 17:16) като гост на Търговище.

По този начин домакините изравниха резултат в серията за бронзовите медали в женския шампионат на Румъния, като всички ще се реши в последния трети мач, който ще се проведе в "Арена Сепси" тази неделя (21 април).

Двубоят в четвъртък вечер в Търговище стартира успешно за домакините, които в края на първата четвърт вече бяха изградили двуцфирен аванс - 26:16. Впоследствие 12-кратните шампиони контролираха преднината си, която е един момент от третата част достигна 17 точки при 50:33.

Борислава Христова и нейните съотборнички все пак не се предадоха и в заключителните 10 минути успяха да стопят изоставането си до само едно притежание при 62:25 и 64:67, но в края серия от четири поредни пункта в полза на Търговище подпечата крайния успех на тима.

Христова стана най-резултатна за своя Сепси с 16 точки, 4 борби, 4 асистенции и 1 отнета топка за 37:22 минути престой на паркета, докато Маша Янкович (10 борби) и Кортни Рейндж отбелязаха по 11 точки.

От другата страна Джулиън Редмънд бе над всички за победителите, вкарвайки 30 пункта, 5 борби и 6 асистенции.